Warszawa da się lubić

Warszawa każdego roku zaskakuje turystów nowymi pomysłami spędzania wolnego czasu.

Zapraszamy Was w podróż po znanych i tych mniej odkrytych miejscach stolicy:

 • Starówka i Zamek Królewski – spacer uliczkami Starego i Nowego Miasta pozwala odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Nastrojowe zaułki, skwery i przytulne kawiarenki tworzą niepowtarzalną atmosferę, a dwa historyczne place - Rynek Starego i Rynek Nowego Miasta - w sezonie letnim stają się sceną dla występów muzycznych i teatralnych oraz galerią pod gołym niebem.
  https://www.zamek-krolewski.pl/
 • Muzeum Historii Żydów Polskich (POLIN) jest miejscem spotkań ludzi, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, chcą zmierzyć się ze stereotypami i ograniczyć zjawiska zagrażające współczesnemu światu, takie jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. W tym sensie jest to miejsce dla wszystkich, promieniujące ideami otwartości, tolerancji i prawdy.
  http://www.polin.pl/pl
 • Muzeum Powstania Warszawskiego gdzie historia 63 dni walk łączy się z nowoczesnymi środkami prezentacji.
  http://www.1944.pl/

 • Centrum Nauki Kopernik – miejsce gdzie nauka spotyka się z zabawą. Nie będą się tutaj nudzić zarówno dzieci, jak i ich rodzice.
  http://www.kopernik.org.pl/

 • Bulwary Wiślane – tętniące życiem miejsce spotkań oraz koncertów w okresie wiosenno-letnim. Na długości kilku kilometrów można wybrać jedną z restauracji, barów oraz wygodnie relaksować się na dostępnych leżakach.

 • Warszawska Praga – centralna część prawobrzeżnej Warszawy charakteryzuje się specyficznym, praskim folklorem. Stare kamienice i wyjątkowy charakter zlokalizowanych tam barów sprawiają, że coraz częściej ta cześć miasta zyskuje na uznaniu.
  http://muzeumpragi.pl/

 • Śladem warszawskich murali – czy wiecie, że Warszawa posiada wiele ciekawych grafik zdobiących warszawskie budynki. Kilka z nich zostało zaprojektowanych i wykonanych przez międzynarodowych artystów,  np. praski mural przy ul. Stalowej, autorstwa Ernesta Zacharevica.

 • Łazienki Królewski - to harmonijne połączenie klasycystycznej architektury XVIII wieku z bogatym, naturalnym otoczeniem historycznych ogrodów. Dzisiaj obszar ten nazywany jest "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie", gdzie można nie tylko odpocząć obserwując przyrodę, ale także pogłębić znajomość oświeceniowych idei, m.in. dzięki spotkaniom z wybitnymi filozofami i historykami sztuki.
  http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl